Winerua.pl – box pełen…wina

You are currently viewing Winerua.pl – box pełen…wina

Winerua.pl to serwis subskrypcyjny z wyselekcjonowanymi winami z różnych części świata. Strona oferuje 3 różne rodzaje boxów w zależności od naszych wymagań: Box Starter (149 zł), Box Premium (199 zł) i Supreme (299 zł). Wszystko już z wliczoną wysyłką. 

Ciekawi? Zapraszamy do czytania dalej!

Winerua Box jest idealny dla rozpoczynających swoją winiarska przygodę. Na stronie możemy również znaleźć Winerua Premium Box dla szukających pozycji trudniej dostępnych i bardziej wyszukanych. Zespół z dużą starannością i dbałością  przygotuje dla nas odpowiednią przesyłkę po jej wybraniu. Pierwszy box z winem zostanie dostarczony prosto pod nasze drzwi w 24 godziny, kolejne boxy w pierwszym tygodniu każdego miesiąca. Odpowiednie zapakowanie pozwala mieć pewność, że wina dotrą do nas w nienaruszonym stanie.

W naszym zamówionym pudełku (podstawowym) znaleźliśmy 3 wina za około 50 zł każde, otwieracz i bardzo pomocne karty win z opisem poszczególnych trunków.
Pierwsze, jakie wypiliśmy, to nowozelandzki Two Peaks z 2019 roku. Jest to białe, wytrawne wino ze szczepu sauvignon blanc o dość intensywnych aromatach owocowych. My doszukaliśmy się tutaj melona i marakui. Na języku lekko i przyjemnie musuje i pozostawia świeży posmak.????


Baliśmy się, że nie będzie się nadawało do wieczornej, leniwej posiadówki przy Netflixie bez zagryzki, ale nic bardziej mylnego – nie jest mocno wytrawne i miło się go pije.???? Z tego, co wiemy wino to cieszy się dużą popularnością w sklepach winiarskich także tym bardziej polecamy. Plus również za zakrętkę a nie korek (preferujemy).

Drugim, było  białe, musujące Riva Dei Frati, Vino Bianco Spumante Millesimato DOC (cena około 50 zł). Jest to szczep o nazwie “glera”. Jak nazwa wskazuje, jest to musujące wino, podobne smakowo do słynnego Prosecco. Wytrawne, ale spokojnie można pić samodzielnie, aczkolwiek, według nas, najlepiej komponowałoby się z deską serów.????

Kolejnym, trzecim i  ostatnim już wiem, które próbowaliśmy z paczki od Winerua był austriacki pinot noir od Geniesserhofhaimer . Mocne, czerwone i wytrawne – w sam raz do obiadu i kolacji. Z chęcią sięgniemy po nie po raz kolejny.????

Fajną sprawą jest fakt, że w każdym Winerua Boxie znajdziemy karty win z dokładnym opisem otrzymanych win. Przygotowano na nich podpowiedzi, z jakimi daniami parować dane wino oraz w jaki sposób je podawać, aby wydobyć z niego to, co najlepsze.

Więcej informacji + zamówienie boxa KLIK

Post sponsorowany (ale pisany od serca  😉 )

Dominika

Na liczniku wybiła mi już “trójka” z przodu, ale energii i zapału mam jak niejedna ‘osiemnastka’ ;). Jestem miłośniczką sportów siłowych, dobrej kuchni (od paru miesięcy gotuję i jem wegetariańsko) oraz języka włoskiego. Kocham czytać (kryminały), robić zdjęcia (oczywiście jedzenia) oraz pisać (Gdziezjescnaslasku oraz dla bloga magazynu online V-mag - zapraszam!)

Dodaj komentarz