Portafortuna – włoskie delikatesy na katowickim Brynowie

You are currently viewing Portafortuna – włoskie delikatesy na katowickim Brynowie

Jeśli kochasz włoską kuchnię tak jak my i chciałbyś czasem spróbować produktów najwyższej jakości, jakich nie dostaniesz w dyskontach i tygodniach włoskich to delikatesy na katowickim Brynowie Portafortuna są idealnym wyborem.

Mimo ze istnieją już 6 lat na naszym śląskim gastro rynku , my odkryliśmy je niedawno, podczas degustacji włoskich szampanów Franciacorta które też tu znajdziecie.

Dziś wpadliśmy na standardowe zakupy i przegląd asortymentu. Spędziliśmy tutaj ponad godzinę – ogromnym plusem jest fakt, że można przed zakupem spróbować większości serów czy wędlin. Obsługa ma też ogromną wiedzę nt samych producentów czy sposobu wytwarzania.

Większość marek była dla nas nowością – nic dziwnego. Są to ekskluzywne włoskie firmy– często małe, rodzinne przykładające ogromną wagę do każdego etapu produkcji.

W Portafortunie kupicie sery, makarony, szynki, włoskie słodycze, wina z każdego zakątka Italii czy chociażby świeżą focaccię czy uwaga – gotowe ciasto na pizzę – my również się w nie zaopatrzyliśmy jak i produkty do przygotowania włoskich placków.

Nie ma tanio – to oczywiste ale warto czasem kupić coś najwyżej jakości bo smak jest genialny!

x
x
x
x
x
x
x
Portafortuna – włoskie przysmaki i wino , Dworska 7/2, Katowice ,572 852 341 www
FB  Instagram

Dominika

Na liczniku wybiła mi już “trójka” z przodu, ale energii i zapału mam jak niejedna ‘osiemnastka’ ;). Jestem miłośniczką sportów siłowych, dobrej kuchni (od paru miesięcy gotuję i jem wegetariańsko) oraz języka włoskiego. Kocham czytać (kryminały), robić zdjęcia (oczywiście jedzenia) oraz pisać (Gdziezjescnaslasku oraz dla bloga magazynu online V-mag - zapraszam!)

Dodaj komentarz